Verlichting C90e NT

Wil je je ervaring delen of je problemen neerleggen, dan kan dat hier.
Plaats reactie
Willy B
4T-MSB beginner
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 jun 2024 15:34
Bezit: Honda C90NT (yx 140cc)

Verlichting C90e NT

Bericht door Willy B »

Hallo iedereen,

Ik ben al een paar dagen aan het speuren hier op het forum maar ik kom er niet uit.
2 weken geleden is mijn originele c90 blok vast gelopen (stom, had de olie niet gecheckt) waarna ik hem vervangen heb voor een yx 140.
Na wat inspectie van mijn ori blok kwam ik erachter dat het hier ging om een 12v CDI blok, terwijl alle elektra die erop zat 6v was (Accu, gelijkrichter, knip relais) beetje vreemd maar oke, met het nieuwe blok dit allemaal ook maar vervangen voor 12v.
Nu werkt bijna alles behalve het voor en achterlicht. Ik heb geprobeerd een schema te vinden dat overeenkomt met mijn blok/ kabelboom maar er blijven altijd kleuren verschillen.
vanuit het blok heb ik de 2 gele aangesloten op de witte & gele, de witte hiervan gaat netjes naar de gelijkrichter waar ook een rode van de accu en de groene van de massa aanzitten, tevens zit daar een witte met zwarte tracer op (waar denk ik de gele zou moeten zitten)
Deze witte met zwarte tracer loopt naar de lichtschakelaar. In de lichtschakelaar zit ook de gele die vanuit het blok komt.

Verder kom ik met de multimeter erachter dat er 12v overal op lijkt te staan.

iemand een idee wat ik fout doe of wat ik nog zou kunnen checken?

de 4pins gelijkrichter/spanningregelaar & de 8 kabels van de schakelaar (L groen, bruin, geel, wit, blauw, groen, wit met zwart, bruin met wit)
Afbeelding

Afbeelding
Gebruikersavatar
nielspbr
Mr Kockengen
Berichten: 16950
Lid geworden op: 02 mar 2009 17:50
Bezit: Een apenfamilie en een bamibal.
Locatie: Kockengen

Re: Verlichting C90e NT

Bericht door nielspbr »

Dat gaat niet werken, je hebt of
- een full wave gelijkrichter/regelaar nodig waar je de 2 gele draden op aansluit OF
- een half wave regelaar (standaard honda en chinees) waarbij je 1 gele op geel en wit aansluit en de andere gele op massa.
De eerste optie levert de meeste stroom want zo is dat type stator bedoelt.

ps. je koplamp en achterlicht worden normaal door de gele draad met wisselspanning gevoed.
ps2 dat ding dat je laat zien ziet eruit als een standaard half wave regelaar, Je hoort met geel op geel en wit en de andere gele op massa al klaar te zijn.
Willy B
4T-MSB beginner
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 jun 2024 15:34
Bezit: Honda C90NT (yx 140cc)

Re: Verlichting C90e NT

Bericht door Willy B »

Check,
dus deze:
(https://4taktwinkel.nl/1110001052-Spann ... ing-A-keus)
die ik er nu op heb zitten kan ik beter omruilen voor deze:
(https://4taktwinkel.nl/1110006685-Spann ... g-Lifan-YX)

en dan zou ik de kabels direct vanuit het blok daar op moeten aansluiten en niet via de schakelaar hoe het nu volgens mij loopt?
MrSinga
4T-MSB zombie
Berichten: 3427
Lid geworden op: 28 jan 2007 22:19
Bezit: Vaillante;
MSX125
ST70
Z50A K3
En een berg projectjes
Locatie: Santa-Cruz, Belgium

Re: Verlichting C90e NT

Bericht door MrSinga »

of monteer deze:
http://www.fredsbike.be/fredsbike/index ... ilitem=769

ga je simpelweg alles erop pluggen, goeie lichtopbrengst hebben en vooral aangenamer rijden dan die rotor origineel
Willy B
4T-MSB beginner
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 jun 2024 15:34
Bezit: Honda C90NT (yx 140cc)

Re: Verlichting C90e NT

Bericht door Willy B »

Project heeft even stilgelegen maar wil het weer oppakken.

Ik heb net geprobeerd een gele kabel uit het blok aan te sluiten aan de gele en witte van de brommer. en de tweede gele kabel even tegen het blok aan gehouden.
Ik zie dat de verlichting dan inderdaad gaat branden, maar zou dit ook tegelijk de accu opladen?

Als ik die lifan 6 spoels zou bestellen hoe zou ik die aansluiten/heb ik daar weer andere spannings dingen bij nodig?
En zou het inderdaad ook de ontsteking wat rustiger maken? slaat nu vaak terug en uit als hij stationair loopt. vrij irritant bij stoplichten
Plaats reactie