Welk gereedschap?

Wil je je ervaring delen of je problemen neerleggen, dan kan dat hier.
Larss50

Welk gereedschap?

Bericht door Larss50 »

Hallo,
Ik was bezig met m'n voorvork d'r af halen en kwam dit tegen

Van opzij:
Afbeelding
Van boven:
Afbeelding

Hoe zou ik dit eraf moeten krijgen zonder het te mollen, in andere woorden wat voor gereedschap heb je hiervoor nodig?
Bedankt
ml03zl
Moderator
Berichten: 1259
Lid geworden op: 16 jan 2007 20:27
Bezit: .
ZB50 (2x)
Z50A
CD50
Monster S4
Locatie: Bussum
Contacteer:

Bericht door ml03zl »

Een hamer een een schroevendraaier, of een goede tang. Die dingen zitten niet muurvast, die heb je zo los.
Larss50

Bericht door Larss50 »

Mol je hem dan niet?...

Btw de mijne is vrij droog en lijkt wel wat vast te zitten helaas... nog niet echt geprobeerd moet ik er wel bij zeggen
R-onald
4T-MSB regular
Berichten: 250
Lid geworden op: 27 jan 2007 21:35
Locatie: austerlitz

Bericht door R-onald »

gewoon met brede platbek schroevendraaier en kleine tikjes geen dan komt die vanzelf los
Rv51
Frequent 4T-MSB visitor
Berichten: 149
Lid geworden op: 28 jan 2007 23:41
Bezit: Honda ST70
Locatie: Utrecht.

Bericht door Rv51 »

waterpomptang. is die zo los.
Honda st70
Gebruikersavatar
Jurrien
chaly's angel
Berichten: 5996
Lid geworden op: 28 jan 2007 12:51
Locatie: Willieoort

Bericht door Jurrien »

Larss50 schreef:nog niet echt geprobeerd moet ik er wel bij zeggen
Wat doe je hier dan nog?!
Voort, naar de schuur!
NIX schreef: ↑20 sep 2023 09:46Wat de hippie zegt. Ben het helemaal met hem eens.
SBloke
4T-MSB regular
Berichten: 470
Lid geworden op: 28 jan 2007 01:41
Bezit: BMW R1100GS
Locatie: Nijmegen

Bericht door SBloke »

Mijn methode: Een waterpomptang en een stuk oud fietsband ofeen stuk stof ertussen (tegen de krassen) Die dingen zitten inderdaad niet muurvast. En anders doet kruipolie wonderen.

Als je je balhoofd uit mekaar haalt, let wel even op de 42 kleine lagerkogeltjes die eruit komen rollen.
~Bovenstaande is mijn mening en hoeft niet op waarheid of werkelijkheid gestoeld te zijn.~

MU!
Larss50

Bericht door Larss50 »

Wat doe je hier dan nog?!
Voort, naar de schuur!
Zodra ik tijd heb.. :(
Als je je balhoofd uit mekaar haalt, let wel even op de 42 kleine lagerkogeltjes die eruit komen rollen.
Ik hoop het :P op het moment draait ie niet zo soepeltjes meer... ik denk dat die balletjes niet meer zo rond zijn... ik doe d'r gelijk maar nieuwe in, 3/16 was het toch?
ivo215
4T-MSB addict
Berichten: 554
Lid geworden op: 16 jan 2007 21:04
Bezit: C50 Press cub, C310A, SS50Z, SS50Z, CD50H, Little Cub.
Locatie: Leusden

Bericht door ivo215 »

3/16" inderdaad.
Invetten met een duurzaam vet. Kopervet rocks.

Moer met stofkap met de hand aandraaien totdat de speling op is. Absoluut NIET strak aandraaien, want dan zitten je kogels klem en dat stuurt niet.

Dit betekent inderdaad dat je hem nu ook gewoon met de hand los zou moeten kunnen draaien.

Je borgt het geheel door de kroonplaat er op te zetten, ring er op, en de hele boel klem te draaien met die chromen moer. Deze moet je dus wel strak aandraaien. Daarmee voorkom je dat de stofkap uit zichzelf gaat draaien.

Checken op speling door je voorrem in te knijpen en de brommer heen en weer te duwen. Als de voorvork knikt in het frame heb je te veel speling. Als hij voor geen ene meter stuurt (rijdend testen) heb je te weinig.
75 immitatiekilometers per uur. Hoeveel is dat in originele kilometers per uur?
August
4T-MSB regular
Berichten: 286
Lid geworden op: 28 jan 2007 16:01
Locatie: Memmingen

Bericht door August »

Je zult het niet geloven, maar er bestaat een speciaal stukje gereedschap voor. Als je het eenmaal hebt dan is dat heerlijk sleutelen.

De schroevendraaier en hamer of waterpomptang lukken ook wel, maar zijn lang zo fijn niet. En je moer blijft puntgaaf. Ik kan me goed voorstellen dat de meeste mensen er nooit aan beginnen, maar goed gereedschap is echt het halve werk.
bob
4T-MSB regular
Berichten: 302
Lid geworden op: 28 jan 2007 14:55
Locatie: nabij Enschede

Bericht door bob »

Nou die speciale koppelingssleutels blijven nogsteeds K*T in gebruik.
Maar de rest kan ik prima indenken
M.i.G
Frequent 4T-MSB visitor
Berichten: 151
Lid geworden op: 28 jan 2007 16:42
Locatie: Utrecht

Bericht door M.i.G »

er past tog ook een achterveer verstel sleutel op
AfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
Larss50

Bericht door Larss50 »

August schreef:Je zult het niet geloven, maar er bestaat een speciaal stukje gereedschap voor. Als je het eenmaal hebt dan is dat heerlijk sleutelen.

De schroevendraaier en hamer of waterpomptang lukken ook wel, maar zijn lang zo fijn niet. En je moer blijft puntgaaf. Ik kan me goed voorstellen dat de meeste mensen er nooit aan beginnen, maar goed gereedschap is echt het halve werk.
Tja als ik zo in die gereedschapboekjes kijk, kan je wel een boerderij kopen om dat allemaal op te slaan :P enorm veel maar lang niet allemaal nodig voor je brommertje (gelukkig maar :wink: ) maarre wat voor naam staat d'r voor dan??
Edit:
Anders ga ik wel naar een goede gereedschapszaak hier in de buurt(soest ofzo) die zullen het ook wel weten :P
NIX
chaly addict
Berichten: 19654
Lid geworden op: 27 jan 2007 21:21
Bezit: Een hamer
Locatie: Milsbeek

Bericht door NIX »

Een haaksleutel. Let wel op dat die er in ongeveer 80 maten zijn.
Stel je kleppen en kijk eerst even in de FAQ.
Larss50

Bericht door Larss50 »

Oke goed dat je het zegt, ik heb de maat opgenomen en kwam uit op 36 voor de "buitenste" en 30 voor de "binnenste" en het "tandje" is 6 ongeveer dus dan gaat dat wel goed komen denk ik.
Bedankt
Plaats reactie