Pagina 1 van 2
vliegwiel vastdraaien
Geplaatst: 17 mei 2008 00:09
door leon1308
ik vroeg me af wat de beste manier is om een vliegwiel echt goed vast te draaien.
meestal pak ik een doek om 't vliegwiel vast te houden en dan flink draaien, ken ze ook die schroevendraaier op de spoel zetten en dan vast draaien maar lijkt me niet echt heel goed voor de spoellen, denk dat je er vastwel een speciaal tooltje voor kan kopen maar die heeft vast niet iedereen.
ben benieuwd misschien zie ik wat creatiefs.
groet leon
Geplaatst: 17 mei 2008 00:10
door NIX
Oliefiltersleutel. Kost bijna niets. Past altijd.
Geplaatst: 17 mei 2008 00:12
door leon1308
NIX schreef:Oliefiltersleutel. Kost bijna niets. Past altijd.
oké neem aan te koop bij elke brommerboer?
nog dingen speciaal bij vermelden?
Geplaatst: 17 mei 2008 00:15
door Foxbeach
Slagmoersleutel op perslucht, werkt altijd en lost nooit.
Geplaatst: 17 mei 2008 00:21
door Riko
Foxbeach schreef:Slagmoersleutel op perslucht, werkt altijd en lost nooit.
Draai hem desnoods met de hand zo vast mogelijk en ga dan even langs een garage in de buurt. Doen ze vast gratis en is zeker de beste manier, op die wijze verdraai je het vliegwiel ook niet ongewild.
Geplaatst: 17 mei 2008 00:25
door leon1308
Riko schreef:Foxbeach schreef:Slagmoersleutel op perslucht, werkt altijd en lost nooit.
Draai hem desnoods met de hand zo vast mogelijk en ga dan even langs een garage in de buurt. Doen ze vast gratis en is zeker de beste manier, op die wijze verdraai je het vliegwiel ook niet ongewild.
slagmoersleutel op pers k heb geen compressor in m'n schuur en aangezien m'n vliegwiel er nog wel eens af gaat enzo omdat ik toch wel een hoop wil klooien aan dat ding en niet altijd naar de garage wil rijden (worden ze in een maand gek van me) denk ik dat ik toch maar voor de oplossing van NIX ga maar bedankt voor de reacites
Geplaatst: 17 mei 2008 00:28
door Riko
Mag ik vragen waarom je veel klooit aan je ontsteking?
Geplaatst: 17 mei 2008 00:28
door NIX
Kan.
Maar de bij de automaterialenzaak gehaalde oliefiltersleutel werkt ook na 6-en en op zondag. Neem wel de uitvoering met ketting of die je aandraait. Niet de tang nemen, die werkt het minst goed.
Geplaatst: 17 mei 2008 00:30
door leon1308
Riko schreef:Mag ik vragen waarom je veel klooit aan je ontsteking?
laatste tijd een probleem met m'n ontsteking heb al een nieuwe gekocht hoop dat het dan over is.
maar dan toch liever wel m'n vliegwiel goed vast zetten.
Geplaatst: 17 mei 2008 13:38
door Brommert
Ik heb ook zo'n olie filter sleutel, met ketting. Werkt prima. Alleen heb ik wel een stuk binnen band tussen de ketting en vliegwiel om voldoende grip te krijgen. Werkt trouwens ook prima om je koppeling mee tegen te houden.
Geplaatst: 17 mei 2008 14:31
door toerieteller
ik geef altijd een paar tikken op de sleutel en dan komt het meestal wel los.
aandraaien, het zelfde, gewoon zo strak mogenlijk aandraaien, en dan 2 of drie klappen met de hamer op de sleutel.
Geplaatst: 17 mei 2008 15:42
door bonjour
Brommer in zijn 1 zetten, ff iemand op de rem laten trappen, of zelf de rem ff strak aandraaien. Blijft het vliegwiel ook zitten hoor
Stang tussen de spaken en tegen de achterbrug kan ook, mocht je een beun brommer hebben is dat de makkelijkste manier, je spaken zijn natuurlijk niet blij, maar och, als het een beun brommer is maakt dat natuurlijk niet uit.
Geplaatst: 17 mei 2008 23:38
door NIX
Ideale manier om met niet teveel moeite je kruk te torderen. Ik raad het niemand aan om het zo te doen. Of hooguit de koppelingsmoer.