Pagina 1 van 2

Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 18:22
door MonkeyMike
Na een hoop sleutelen ben ik door mijn ideeën en kennis heen. Ik heb geen idee waarom de brommer niet wil starten. Hopelijk heeft iemand hier advies.

Om de snelheid van mijn brommer begrenzen gebruik ik een CDI met toeren limiet. Met deze CDI heb ik al vele kilometers gereden zonder problemen. Zo nu dan loopt de motor tijdens het rijden tegen de limiet aan.
Vorige week was ik het toeren limiet aan het afstellen. Tijdens het testen van de limiet viel de motor uit. Het klonk alsof het contact uit ging. Sindsdien wil de brommer niet meer starten.

Het eerste probleem was een verloren borgmoertje van de inlaat klep. Het moertje is heb ik gevonden en vervangen, er zaten een aantal butsen in. Daarna heb ik het onderstaande gedaan/gecontroleerd.

Dingen die ik heb gedaan/gecontroleerd
- Stelboutje en borgmoer vervangen van inlaatklep en uitlaatklep
- Afstellen van kleppen
- Afstellen van ontsteking timing
- Carburateur schoongemaakt
- Afstand elektrode bougie
- Verschillende CDI's en bougies gebruikt

Dingen die goed lijken
- Bougie vonkt blauw
- Bougie is nat na startpoging

Tot zo ver ik weet zou de brommer zonder problemen moeten starten. Helaas heeft de elektrische start geen effect en met de kickstart kom ik er ook niet.
Met aanlopen lijkt de brommer te willen starten maar hij komt er niet, aanlopen doe ik in z'n 2. Als ik de brommer duw dan gebeurt er niet zo veel. Maar als ik een aanloop neem en op het zadel spring dan klinkt het als of brommer wil starten.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 18:39
door iclaudius
Droogstarten zonder bougie en gas geven, daarna nog maar eens aanduwen (flink toeren duwen)

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 20:43
door lil
ik ben altijd bekaf na een paar minuten vergeefs aanduwen. goeie cardio training

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 21:20
door hypercub2
Andere bobine geprobeerd?

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 21:50
door MonkeyMike
iclaudius schreef: ↑13 mar 2026 18:39 Droogstarten zonder bougie en gas geven, daarna nog maar eens aanduwen (flink toeren duwen)
Dus de bougie er uit en dan een aantal keer starten zonder gas te geven. Daarna bougie er weer in en aanlopen. Bedoel je dat?

Is het een idee om met de schroefmachine te starten?

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 22:18
door iclaudius
Mwah, een schroefmachine zou kunnen, maar in 2e versnelling is het toch mogelijk? Om aan te duwen?Als je vonk hebt , en op tijd… moet ie aanspringen, zomaar een ander bougietje wil ook wel eens helpen.Ook al heb je een vonk!

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 22:23
door iclaudius
Ik lees dat ik zei: starten en gas geven zonder bougie. Maar ik bedoel eigenlijk starten met bougie eruit en dan blokje rond starten zodat het wat droog wordt in je cilinder, daarna bougie erin, en probeer te starten👍🏼

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 22:28
door MonkeyMike
Aanduwen in z'n 2 lukt wel maar dan gebeurt er niet zo veel. Pas als ik op de brommer ga zitten gaat de motor een beetje lopen. Maar ik kan niet tegelijkertijd duwen en zitten.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 22:38
door Davyke
Wat bedoel je met kleppen stellen. De opening van de klep of de timing van de klep afstellen?

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 23:38
door MonkeyMike
Davyke schreef: ↑13 mar 2026 22:38 Wat bedoel je met kleppen stellen. De opening van de klep of de timing van de klep afstellen?
Beide zijn gedaan. Kleppen staan op 0.05 mm en de timing staat zo goed als ie kan.
De markering van het tandwiel staat net onder de markering op blok. Als ik tandwiel één tandje draai staat ie er net boven. Welke optie het beste is weet ik niet.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 13 mar 2026 23:50
door NIX
Erboven. Beter iets te laat dan te vroeg.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 14 mar 2026 08:36
door Davyke
Als uw ontsteking en kleppen goed zijn moet je het volgens mij toch in uw carburateur gaan zoeken. Heb je al eens een andere carburateur geprobeerd?

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 14 mar 2026 09:17
door MonkeyMike
Een andere carburateur heb ik niet.

Zijn er nog dingen die ik kan controleren m.b.t. de carburateur?
Als ik met mijn hand de luchtinlaat van de carburateur afsluit dan voel ik hem zuigen tijdens het starten.

Ik heb het idee dat de brommer er net niet komt tijdens het starten. Geeft dat nog een hint m.b.t. afstellen van de carburateur? Zal dat ook nog eens nalopen.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 14 mar 2026 09:51
door Davyke
Eerst en vooral de hoofdsproeier controleren. Sproeier zelf open en het buisje waar de gasschuifnaald inzit moet ook open zijn. Hier zitten aan de zijkant kleine gaatjes in. Dan de stationairsproeier controleren of deze goed open is. En er moet ook genoeg benzine in de vlotter kamer zitten. Het kan zijn dat de vlotternaald niet op tijd open gaat omdat uw vlotter niet goed staat.

Re: Brommer start niet meer. Waarom? ☹️

Geplaatst: 14 mar 2026 15:30
door hypercub2
nogmaaals, heb je ook een andere bobine geprobeerd?