Pagina 1 van 2

Afstellen motor

Geplaatst: 22 mar 2022 15:40
door Petervde
Hallo , ik wil mijn Honda cb 125 s carburator eens perfect afstellen , mijn vraag is met welke sproeier ( diameter ) begin ik best , de werkwijze vind ik hier terug maar weet niet juist met welke te beginnen . ik heb die als bijna wrak gekocht en er toch nog iets moois ( volgens mij ) van gemaakt , nu nog juist afstelln Afbeelding

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 22 mar 2022 23:01
door iclaudius
Mooie fiets, dat is zeker. Ik zou eerst documentatie op het internet zoeken, werkplaatsboeken doorzoeken. Om ergens een richting te vinden, of wat er precies in de carb hoort.
Is de carb niet origineel dan?

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 00:35
door Petervde
er zat een andere carburator op maar ik had er een ganse doos onderdelen bij voor de motor die de vorige eigenaar wou gebruiken maar die is er niet meer aan begonnen omdat hij problemen had met de nokkenas ketting spanner , na demontage zag ik dat die er verkeerd in gemonteerd was , en bij die onderdelen zat nog de originele Kei hin carburator maar volledig gedemonteerd en een ganse reeks sproeiers en naalden , ik heb er dan maar eentje ingestoken denk van 96 om toch maar te proberen starten , na twee keer trappen draaide hij maar nu zou ik dde juiste willen steken , dus vroeg ik mij af bij welke juist te beginnen

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 00:41
door lil
das mooi als je er een zooi sproeiers en naalden bij hebt, dan kan je lekker vanalles uitproberen tot ie helemaal lekker loopt.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 07:47
door iclaudius
Dat is nou het probleem, je kan geluk hebben dat alles ineens goed is, maar als je alles perfect wil hebben (en dat is de moeite waard) moet je eerst uitzoeken wat bij jou machine past. Persoonlijk weet ik het niet bij 125cc motoren. Succes

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 09:46
door wim V8
Petervde schreef: 22 mar 2022 15:40
Mijn vraag is met welke sproeier begin ik best, de werkwijze vind ik hier terug maar weet niet juist met welke te beginnen.
Petervde schreef: 22 mar 2022 15:40
Ik heb er dan maar eentje ingestoken denk van 96 om toch maar te proberen starten, na twee keer trappen draaide hij maar nu zou ik de juiste willen steken, dus vroeg ik mij af bij welke juist te beginnen.


Je bent eigenlijk al op weg.
Je vraagt de juiste sproeier om te beginnen.
Die is dus gevonden, de 96.
Nu kan je beginnen met de bekende werkwijze.

viewtopic.php?f=54&t=51


Gr. Wim.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 09:52
door SeeWhy50
Heb je hier al gekeken?

https://4-stroke.net/download/workshop-manual.html

Ik vermoed dat hier wel wat te vinden is.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 23 mar 2022 10:20
door wim V8
Begin met sproeier 110
en stationairsproeier 38


Gr. Wim.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 07:51
door Petervde
Alvast bedankt voor de info , vandaag ga ik testen , ik ga beginnen met de grootste maat die ik heb , 105 we zullen zien wat het geeft . groeten peter

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 07:56
door Petervde
Ik had nog een vraagje , ik ga de test doen met aspe benzine , zou dat een verschil geven als wanneer ik gewone benzine neem , of gebruik ik beter , E 95 of E 98 ?

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 09:38
door wim V8
Doe dan maar E5


Gr. Wim.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 09:56
door NIX
95 Is altijd E10. Die moet je vermijden. De meeste premium 98 is ok.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 13:59
door Petervde
Bedankt voor de reactie , en geld dit ook voor de cb 50 motortjes

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 14:43
door nielspbr
Jawel. Des te minder ethanol des te beter.

Re: Afstellen motor

Geplaatst: 24 mar 2022 19:43
door iclaudius
Nu mijn portemonnee nog!! :lol: