Pagina 1 van 2

Maten van een uitlaat

Geplaatst: 24 feb 2014 22:51
door KevinRekord
Heey,

Ik heb het plan om binnenkort een 4takt aan te schaffen. En dan word het waarschijnlijk uit polen. Een pools merk. Die maken vlot ogende groot frame brommers met de honda 4takt techniek.

Van me broertje krijg ik een lifan 90 blok (4bak)met een ratel in de 3e versnelling. Hij heeft de bakbrommer ondertussen voorzien van een 125 blok.

Nu heb ik ondertussen van wat losse onderdelen een kort kabelboompje gemaakt met cdi, bobine en spanningsregelaar en een frame gemaakt om het blok op de bankschroef te kunnen test draaien. Enige cruciale gedeelte wat ik nu nog mis voor me buren is een uitlaat.

Mijn vraagjes

Buitenkant pijp (voor in de kop)
Afstand van de flens (diepte van de kop)

Ik zal binnenkort dit verhaal even aanvullen met fototjes

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 09:49
door apae01
Kan je niet het beste een gebruikte uitlaat ergens scoren? Wordt hier vaak genoeg aangeboden, en zal niet duurder zijn dan materiaalkosten om zelf iets te bouwen.
Dat laatste kan altijd nog als je er een frame bij hebt waarop het moet passen, nu past denk ik elke uitlaat wel.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 10:02
door KevinRekord
Ja mee eens, maar materiaal kostten heb ik niet. Dus vandaar dat eerst een stuk pijp wil maken met een demp potje eraan.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 15:31
door ReezYard
En dan zijn we natuurlijk ook nieuwsgierig naar de website van die Poolse leverancier! :roll:

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 19:04
door KevinRekord

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 19:36
door stoterstangen90
Afbeelding

Dit is gewoon een SS frame, waarschijnlijk van chinese makelij met wat Poolse stickers erop.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 21:22
door KevinRekord
Ok, maar voordat we verder gaan hierover, iemand wat afmetingen??

Dit spul word allemaal niet aangeboden bij ons in de buurt en ik vind het wel leuke modelletjes die ze maken. Afgezien van de plastic modellen. Op dit moment is Orion de enige die nu grote 4takt schakelbrommer levert. Maar dat is 1000 in een dozijn zoals alle crossers die overal rijden.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 22:18
door stoterstangen90
Maar als je al een lifanblok hebt liggen, dan kun je die maten toch zelf opmeten?

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 22:23
door KevinRekord
Ik krijg hem van hem. Mijn broertje woont 125 km verderop in het land. Ik tref voorbereidingen om bezig te blijven

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 25 feb 2014 22:45
door Soop
das niet duur, maar op kenteken krijgen?

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 26 feb 2014 00:02
door KevinRekord
Waarschijnlijk haal ik eerst een 2e hansje, kijken of het wat is. Kijk ik daarna wel weer verder. Ze zijn voor de rest volgens nl regels gebouwd

Komen met papieren
Rijden rond in een eu land
Zijn voor 45km gemaakt
Zijn 50cc
Knippers, remlicht en spiegels hebben ze ook

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 26 feb 2014 11:18
door NIX
Je zal hem moeten laten keuren zoals ie op de papieren staat. Als je er daarna een ander blok in hangt is geen probleem.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 26 feb 2014 14:26
door KevinRekord
Mooi, dat idee had ik al, bedankt voor de bevestiging.

Iemand ondertussen al maatvoering voor een uitlaat?

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 26 feb 2014 20:33
door Ben C50
even testdraaien kan toch ook wel zonder uitlaat? Om te zien of alles werkt. Als je echt flink wil testen en toeren draaien enzo, dan ist wel fijn, lage toeren maakt niet zo'n herrie.

Re: Maten van een uitlaat

Geplaatst: 26 feb 2014 22:10
door Jurrien
Je hebt toch alleen de maten van die bus nodig die in de cilinderkop steekt?

Het is dat ik geen losse uitlaat heb liggen op het moment, anders had ik het je zo even opgemeten.