Pagina 1 van 2

Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 21:52
door chaly-dude
Beste mensen,

Ik heb een tanktas waar ik mooi een mobiel/navigatiesysteem in kan leggen en daar heb ik vorig jaar ook dankbaar gebruik van gemaakt met mijn Nokia (NokiaMaps applicatie).
Nokia Maps is prachtig. Want het is gratis en heeft geen internetverbinding nodig om positie en/of route te vinden. Ik was verbaasd dat ie mij zelfs door de binnenwegen (witte kleine landweggetjes) van Normandië kon leiden. Echter heb ik sindskort een nieuwe mobiel en dat betreft een HTC zonder de luxe van Nokia Maps. Er zit wel Google Maps op, maar dit heeft wel een internetverbinding nodig om kaarten te downloaden. Dat kan je ook van tevoren doen, maar ik heb liever een applicatie die van tevoren alle kaarten in zich heeft en alleen een GPS verbinding nodig heeft en geen Roaming.

Nu zit ik te twijfelen tussen drie opties: Navigon, een applicatie die volgens mij ongeveer hetzelfde doet als Nokia Maps van Garmin. Echter kost dit wel 60 euro. (Als iemand hier ervaring mee heeft, dan hoor ik dat graag). Gewone motornavigatie is natuurlijk voor handen maar kost minimaal 250 euro. Daarom heb ik liever een autonavigatiesysteem.
Keuze twee is een stuk voordeliger, echter raden de fabrikanten het af omdat motornavigatie iets degelijker in elkaar zit dan autonavigatie omdat daarbij de apparatuur meer tegen trillingen moet kunnen.

Wat voor navigatie raden jullie mij aan op de brommer/motor?

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 22:10
door Mano
eehhh je oude mobieltje

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 22:12
door TooCrash
Honda gebruikt Garmin.(de 665 is de nieuwste, 660 lijkt aantrekkelijk op de prijs na ivm 3D, de 220 is buget want geen 3D, maar alsnog duur)
Trillen is idd een probleem, het laden met een mini usb is verre van ideaal, de aansluiting verliest contact tijdens het rijden.
Wat ik mij afvraag is of Garmin de mogelijkheid beschikt om de gewenste max snelheid in te voeren 60km wegen ipv tweebaans 100 km of tijdens een stormachtige dag op de tank moeten liggen om het verkeer niet op te houden op een 80 km weg (deze zin moest ik ook maar eens posten op het navigatieforum)

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 22:44
door nielspbr
Als ie toch droog ligt in je tanktas kan je net zo goed een autovariant gebruiken. Door de tanktas worden eventuele trillingen ook gedempt.
(mijn tomtom 630 schuift in de auto ook alle kanten uit zonder dat de miniusb het contact verbreekt)

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 22:47
door lupomob
Voor mijn brommer gebruik ik navigon...zet hem op de fietsstand en het werkt prima op de brommer.
Reed vanaf bunnik fluitend naar huis.
Voor de auto werkt hij prima.

Enne met een beetje zoeken gratis te vinden op internet.

Navigon is wel erg fanatiek in de gesprekken die de mevrouw met je voert.
Iedere kruising roept ze ...pas op.....dat is wel een beetje irri.

Conclusie..op autostand ideaal op de motor.
Op fiets stand ideaal voor op de brommer.

Vanaf bunnik naar lelystad was bijna 70 km en ze zat er kwa fietspaden geen 1 keer naast.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 22:51
door KiP
welke software heeft je telefoon lupo?

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 23:00
door roow
Uit ervaring vind ik een TomTom in een tanktas maar kut. Als je niks beter gewend bent is het nog wel te doen, maar je wordt teveel afgeleid en kijkt de hele tijd naar beneden, eigenlijk best gevaarlijk.

Een (motor) navi aan het stuur oid. zit degelijk, verschuift niet.. en zit nog op redelijk normale kijkhoogte.
Iets duurder, maar een stuk veiliger. en staat natuurlijk veel stoerder! :D

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 23:30
door lupomob
Android op de tel.

Even googlen op navigon.apk bestanden en je hebt hem zo hratis en voor niets op je tel.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 18 jun 2012 23:40
door Thumper
Had zelf de tomtom gewoon met de zuignap op de km.teller geplant.
Na een paar flinke drempels wel weer ff recht zetten.
Ging kwa route best goed op de fiets-stand.
Ga zelf iig ook ff zoeken naar die navigon.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 11:48
door butt head
een garmin nuvi 200 benelux + frankrijk. op de toerenteller plakken.
helaas begint het ding al bij arnhem te zeuren dat zijn accu leeg is. en houd het vervolgens vol tot gent(B)
dus voor het mooie moet je een sigaretten aansteker op je motor beunen is ook maar een klein werkje

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 12:23
door nielspbr
Heb je standaard kitjes voor, bijvoorbeeld bij motozoom.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 13:47
door CB50dude
Wat ik mij nou af vraag is of er ergens gewoon goeie steunen zijn om het bijvoorbeeld aan het stuur te bevestigen.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 14:03
door lupomob
Opwerkt prima. tyrip is meer voor me eigen gevoel erbij zodat hij zeker niet los komt de brommer gebruik ik gewokn een autosteun die met een ty-ripje vast zit.

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 14:05
door KiP
Zijn er ik heb een mobiel houder voor een fiets

Re: Navigatie op de brommer/motor

Geplaatst: 19 jun 2012 23:19
door john
nooit last van lege accu's

Afbeelding