Automatische distributiekettingspanner spant te strak???

Wil je je ervaring delen of je problemen neerleggen, dan kan dat hier.
Plaats reactie
Groove
4T-MSB beginner
Berichten: 2
Lid geworden op: 05 mar 2007 21:44
Locatie: Arnhem

Automatische distributiekettingspanner spant te strak???

Bericht door Groove »

Wazig probleem. Ik heb mijn blokje open gehad (standaard cd50 blokje, dus met automatische distr.kettingspanner) om een reden die verder niets met dit probleem te maken heeft.

De hele bende brandschoon gemaakt en alles weer in elkaar gezet. Toen ik daarna aan het vliegwiel draaide, draaide die minder soepel als voorheen. Kan duizend oorzaken hebben, maar ik heb de oorzaak weten te isoleren. Met een slappe distr.ketting, dus als ik de de kettingspanner er even af laat, draait de krukas nagenoeg wrijvingsloos rond (totdat de nokkenas een tuimelaar tegen komt natuurlijk maar dat begrijp je), perfect dus. (dit doe ik uiteraard met de hand, niet met een lopende motor)
Wanneer ik de kettingspanner (tandwiel + hefboom) monteer, dan is er in eerste instantie nog niets aan de hand. Als ik de brommer vervolgens start dan moet ik vrij veel gas geven wil ie blijven lopen, en als ik het gas dicht draai dan staat de kruk ook gelijk stil. Die ondervindt gewoon enorm veel weerstand.

Als ik direct daarna de ontsteking er afhaal, en de kettingspanning controleer, dan staat die super strak!? De plunjer drukt veel te hard tegen de hefboom.

Waar kan dit aan liggen? Met een automatische spanner kan er niet zoveel fout gaan leek me. De veer onder de plunjer is niet beschadigd of vervormt en nadat de motor gelopen heeft staat de ruimte onder plunjer netjes vol met olie... Wat zie ik over het hoofd?

Kees
Henk Veen
4T-MSB regular
Berichten: 405
Lid geworden op: 28 jan 2007 09:09
Bezit: C50c C50dv Novio
Locatie: Veenendaal

Bericht door Henk Veen »

Als je iets los maak bij de automatische spanner, moet j'm altijd leeg laten lopen (via boutje aan de zijkant) en er 1cc olie weer indoen. Daarna doet de motor de rest.
Groove
4T-MSB beginner
Berichten: 2
Lid geworden op: 05 mar 2007 21:44
Locatie: Arnhem

Bericht door Groove »

Boutje aan de zijkant? Die zit er toch alleen bij een niet-automatische spanner? Enne, de olie is toch voor de demping, de veer zorgt voor de spanning?
Henk Veen
4T-MSB regular
Berichten: 405
Lid geworden op: 28 jan 2007 09:09
Bezit: C50c C50dv Novio
Locatie: Veenendaal

Bericht door Henk Veen »

Groove schreef:Boutje aan de zijkant? Die zit er toch alleen bij een niet-automatische spanner? Enne, de olie is toch voor de demping, de veer zorgt voor de spanning?
http://viertakt.messageboard.nl/forum3/ ... ght=#20076
Plaats reactie