
De brommer is op kenteken gezet in 2005 maar maar omdat toen de kenteken plicht werd ingevoerd weet ik niet precies hoe oud de brommer is, maar dat zal niet veel ouder zijn. De brommer had zo zijn technische mankementen zoals het elektrisch systeem, verschillende kabeltjes zijn vervangen of deels ergens bij aangeknepen en de helft van de bediening werkt nog maar.
Om de hele brommer te restaureren ging mij net iets te ver maar een gedeelte netjes opknappen is wel mogelijk.
Plan van aanpak was:
1. Algemeen wat kapot is herstellen.
2. Verlichting/elektrisch in orde maken.
3. De mishandeling van de foute spuitbeurt herstellen.
4. Het blok een grote beurt geven.
5. Missende onderdelen vervangen.
Dus de brommer op de werkbank en strippen!
Ik heb de brommer eerst naar een specialist gebracht voor een grote beurt aan de motor. Ik heb het gevoel dat deze motor lang geen beurt meer heeft gehad en tevens worden de kleppen gesteld. Alle filters en vloeistoffen en lekkende pakkingen worden vervangen. Ook wordt een nieuwe kabelboom geïnstalleerd en de handvaten worden vervangen met de bijbehorende nieuwe schakelaars. Nu functioneert nog maar de helft en strakjes zal alles weer correct en veilig werken.

Het zadel nieuw laten betrekken is net zo duur als een nieuw zadel bestellen in Finland…en dan krijg je echt leer in plaats van Skai/PU.

Ook heb ik de uitlaat vervangen, de oude was nog in orde maar was zo zeer bekrast en mishandeld dat het eigenlijk niet meer mooi uitzag. Dus een nieuwe toeter erop en het is gelijk een blikvanger. Het "dashboard" is niet meer dan een chrome metalen plaat waarin 5 lampjes zitten in diverse kleuren. Dat zag ik pas later want alles was immers zwart.. Dit chromen plaatje was niet meer te herstellen en zelf laten verchromen is nu ook niet echt handig als je maar een paar dingen hebt. Het voordeel van de Chinees is dat onderdelen dan wel weer goedkoper zijn en de plaat was goed verkrijgbaar en is gelijk besteld.

Dan de band, die waren goed qua loopvlak maar de wangen zaten vol scheurtjes. Of te lang met weinig lucht rondgereden of gewoon ouderdom, dus die zijn vervangen en nu staat hij weer op twee mooie sloffen.

Bij het demonteren van het achterwiel kom je soms herstelwerkzaamheden tegen wat alleen de "echte" specialisten voor elkaar kunnen krijgen. Er zitten in de naaf spanbussen waarin de wielbouten ingedrukt worden. Deze spanbussen zijn voorzien van een bus aan de buitenkant, een rubberen deel en een binnenste bus. Het rubber was uitgedroogd of versleten en in plaats van te vervangen zijn ze met tape aan het werk gegaan. Alle vier de bussen zijn nu eruit gehaald en vervangen door nieuwe (€25). Geen gedoe meer en gewoon veilig en goed de weg op.


De tank was zeer goed en had alleen aan de linker onderzijde een kleine beschadiging. Die heb ik weggebracht naar een spuitbedrijf en die heeft er de eerste lagen overheen gespoten. Het resultaat is geweldig en kijk er al naar uit om die te monteren. Maar eerst wordt er door iemand die goed is met kalligrafie (sierletters) een persoonlijk iets op de tank gezet. En daarna weer terug naar de spuiterij voor de laatste vernislagen. Dat is nu waaraan gewerkt wordt.

En voor de rest zover ik kan veel poetsen en polijsten. Ik hoop en dat is een grove schatting over een maandje de weg op te gaan en te toeren door het Limburgse land.